NĚCO MÁLO O KOLÍNU

Úrodná vlídná nížina protkaná životodárnou řekou, byla osídlena od nepaměti, ale historicky doložená existence královského města Kolína začíná někdy kolem roku 1260, kdy ho založil Přemysl Otakar II. Pak se stala řada důležitých věcí, o kterých si můžete přečíst jinde. My se posuneme v čase o 700 let, rovnou k památné události roku 1965. Právě tehdy se tu potkali dva medvědi a jeden druhého vyzval: Pojďte, pane, budeme si hrát!

Pro rodinný život a pro děti

je totiž Kolín jako stvořený. Ani velký, ani malý - žije tu asi 33 tisíc lidí. Ani hektický, ani zapadákov. Středočeský kraj. Vlakem do Prahy 35 minut, do Pardubic 20 minut, do Poděbrad 15 minut, do Kutné Hory 10 minut. Ale kam byste jezdili. Je tu práce (Toyota Kolín, SPEL Kolín, KOPOS Kolín, PARAMO Kolín a další velké firmy), je tu krásné historické centrum, divadlo, moderní nemocnice. Jsou tu jesle, mateřské školy, 7 základních škol a 6 středních. Bazén, atletický stadion, zimní stadion, tenisové kurty.

Co ještě?

Ano, to je asi to nejlepší: Je tu kam do přírody. Třeba k Labi, do lesů, k zatopenému pískovému lomu. Stačí kousek popojet a za půlhodinky jste v Posázaví, Železných horách nebo u Sečské přehrady. A na hory do Krkonoš to máte blíž než z Prahy.